Chcete se dozvědět něco víc ze světa svíček? Jednou za čas vám pošlu nejnovější články z blogu, novinky a zajímavosti z výroby, třeba i nějakou tu akci. A hlavně - nebudu vás zahlcovat, navíc se můžete z odběru kdykoli odhlásit.
- Úvod
- O mně
Jsem Tereza, vodnářka s hlavou v oblacích, knihomolka, introvert, milovnice Itálie, holka s culíkem, která nedávno oslavila třicítku, řídící se heslem: Nedělej to, co nechceš, aby druzí dělali tobě.
Mimo to jsem i alergička. Po zapálení svíček mě vždy bolela hlava a lechtalo v nose. Hledala jsem, čím to může být. Po prostudování článků a odborných textů jsem zjistila, že to může být jednak druhem vosku (parafínem), jednak vůní, případně jejich kvalitou. Parafín není nutně špatný vosk, jak si mnoho lidí myslí (a já byla zpočátku mezi nimi), ale musí být vyčištěný a potravinářské kvality. A stejně jako svět není černobílý, i svíčkové vosky se nedají dělit na "ty dobré" a "ty špatné". Jenže mě osobně obyčejné svíčky z obchodů dráždily a vadilo mi, že neznám jejich přesné složení. A začala jsem hledat jinou variantu.
Proč jsem začala vyrábět svíčky?
V roce 2015 jsem poprvé "čuchla" k vosku a výrobě svíček. V té době se mi nejlépe pracovalo hlavně s palmovým voskem, učila jsem se na něm. Chvíli poté jsem se však zamilovala do toho sójového, který u nás v ČR ještě nebyl tak známý. A tato láska vydržela až doteď, plus se k ní přidal ještě vosk kokosový a slunečnicovo-olivový.
První výrobky nemá cenu komentovat, každý nějak začíná :-D A ani po letech praxe, zkušeností, pokusů a omylů se člověk nemůže přestat učit, pokud chce lidem nabízet kvalitní a bezpečné produkty.
Postupem času jsem se zaměřila na čajové svíčky z přírodních vosků, protože ty mi na trhu chyběly. Jenže když jsem si uvědomila, kolik odpadu po čajovkách zůstává, osvítilo mě a zrodily se Soyovky - čajovky v recyklovaných kalíšcích a chvíli poté bezobalovky (náplně). A tímto "reuse/recycle" heslem se spolu se sestrou, která patří do týmu, řídíme doteď a snažíme se této myšlence věnovat do detailů, takže s tím souvisí i rozložitelné obaly, použité krabice i výplně pro odesílání balíčků apod.
Snažíme se stále přicházet s něčím novým a inovovat odvětví výroby svíček tak, aby se minimalizoval odpad při jejich pálení. Kromě bezobalových náplní čajových svíček u nás najdete i velké, 110g náplně do plechových nádob, nebo předpřipravený voňavý slunečnicovo-olivový vosk, který stačí roztopit ve vodní lázni/mikrovlnce a nalít do sklenice po vypálené svíčce.
Vyrábět jsem začala něco, v co 100% věřím. A věřím, že Soyovkám dáváte možnost být součástí vašich domovů právě z takových či hodně podobných důvodů.
Naše filozofie
Věříme, že férovost a transparentnost je klíčem k odpovědnému podnikání, a proto vám nezamlčujeme složení a vlastnosti svíček.
Upozorňujeme na možné alergeny a rády zodpovídáme vaše dotazy. Zákazník má právo získat co nejvíce informací a sám se na základě těchto dat rozhodnout, zda věc koupí či nikoli. Netvrdíme, že jsou všechny naše vonné svíčky 100% přírodní, ale co je pro nás mnohem důležitější - jsou bezpečné.
Zajímá vás tohle téma? Sledujte náš Instagram/Facebook, kde tuto problematiku často rozebíráme, blog, nebo si nechte to nejlepší zasílat jednou za čas newsletterem.
Jako první v ČR máme čajové svíčky a náplně i z exotického přírodního kokosového vosku a sójové svíčky jako náhradní náplně ve velikosti 110 g.
Od 23. 5. 2021 zde najdete i svíčky z úplně nového vosku na trhu: slunečnicovo-olivového.
Od jara 2022 vám také nabízíme úplně novou oddechovou kategorii - suroviny na výrobu domácích svíček.
Naším přáním je, abyste u nás byli vždy spokojeni a měli maximální péči. Protože díky vám můžou Soyovky pokračovat. Těšíme se, že se mezi spokojené zákazníky přidáte i vy. :-)
Kdo má u nás co na starost
Terča vymýšlí a vyrábí všechny produkty, fotí, komunikuje s vámi na sociálních sítích a e-mailu, spravuje e-shop.
Barča má na starost balení všech výrobků a odesílání balíčků.
Co znamená RECYKLOVANÉ KALÍŠKY?
Nejsem pravá eko bio žena, ale zároveň mi není lhostejná ekologie a znečišťování životního prostředí. Abychom alespoň trochu odlehčili přírodě a nezatěžovali ji dalším odpadem, sbíráme od zákazníků použité kalíšky, které dále čistíme, dezinfikujeme, recyklujeme a připravujeme k dalšímu použití. Nově takto recyklujeme i naše plíšky (kulatá kolečka, která drží knot).