Logo
0 ks
za 0,00 Kč
V nákupním košíku zatím nic nemáte.
Potřebujete poradit? Nestyďte se mi napsat.
Nakupte ještě za 3 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
Novinky
15.07.2022
Při čajovkách si odteď užijete delší romantiku
Díky vyladěnému knotu je nově doba hoření sójových čajovek 4+ hod. číst celé
11.05.2022
Suroviny na výrobu svíček
Vyrobte si svou kvalitní svíčku levněji. Nabízíme přírodní vosk, vonné oleje i knoty. číst celé
27.11.2021
Jedinečné REUSE SVÍČKY
Svíčka "Re-Use" aneb Proměňte vosk ve svíčku jednoduše, udržitelně a téměř bez odpadu.  Vyrobte si ji. číst celé
Zobrazit všechny novinky
Staňte se součástí světa Soyovek

Chcete se dozvědět něco víc ze světa svíček? Jednou za čas vám pošlu nejnovější články z blogu, novinky a zajímavosti z výroby, třeba i nějakou tu akci. A hlavně - nebudu vás zahlcovat, navíc se můžete z odběru kdykoli odhlásit.

Vyrobeno ručně v ČR

 

 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Voňavá charakteristika znamení
28.04.2020

Voňavá charakteristika znamení

Poprosila jsem úžasnou ženu, kartářku Martinu Kavkovou, aby pro Soyovky sepsala povídání o jednotlivých znameních a vůních, které jsou pro ně nejvhodnější. Budete-li chtít zjistit něco víc, mrkněte na její FB stránku "Karty a povídání", nebo na její web

Tak a jdeme na to...

 

BERAN (lat. Aries) 21. 3. - 20. 4.

znamení beran

Beran je poctivý a čestný ve svém životním boji. Bezhlavě se vrhá do všeho, z čeho čiší vášeň. Kolikrát ani nepřemýšlí, proč svoji akci začal a ani ho nenapadne litovat, když ji nedokončí, protože v dáli se zjevila nová výzva. Berani jsou činorodí, vše si potřebují ohmatat, jsou tvrdohlaví a nezkrotní. Jdou si svou cestou a ani si nepovzdechnou, když zjistí, že mohli jít jinou, snazší. Málokdy si nechají poradit, málokdy se poučí ze svých chyb, a přesto jsou vůdci a lidé za nimi jdou. Možná věří, že je přemluví na jednodušší řešení a na lehčí cestu, ale spíš je to tím, že berani mají v sobě takový zápal, že na jeho záři přilákají lidi ze svého okolí, jako lampa přivábí všechny noční motýly. 
 
Beran žije teď a tady. Vyznává akci a poznáte ho podle toho, že on JE. Je slyšet při debatách, je vidět ve společnosti, je součástí přátelských vazeb. Je obětavý, je nositelem emocí a vášně ve vztahu.
 
Beran ovlivňuje hlavu, mozek, životní sílu a obličej. Proto vůně pro něj vhodné by měly podpořit činnost mozku, oživit vnitřní energii. Vůně pro berana vyjadřují sílu, spontánnost, energii, soběstačnost, odvahu, elán, rozhodnost. 
 
Vůně: citrusy, skořice, pepř, máta, rozmarýn
 

BÝK (lat. Taurus) 21. 4. - 21. 5. 

znamení býk

Býk miluje krásné a dobré věci, má vkus a umí ocenit kvalitu. Je fyzické znamení a vyznává smyslnost. Je vyznavačem dobrého jídla a pití, neodbude se obyčejným oblečením, když může mít značkové. Býk je romantik a drží se tradičních hodnot, které si občas přizpůsobí, pokud mu to pomůže k pěkné věci.
 
Býk je houževnatý a stálý, je praktický a vytrvalý. Ví, proč takový je. Odměna je pro Býka zárukou, že si bude moci užít příjemných zážitků. Je rozvážný a nikam nespěchá. Když se moc zahledí do drahých předmětů, potom se může stát, že využije lidi ve svém okolí ke svému cíli. Býk má i nějaké negativní vlastnosti, jako je pohodlnost, lpění na majetku, poživačnost, někdy neumí přijmout názor druhého.
 
Přesto je Býk znamením, ke kterému se lidé přijdou poradit, když se jedná o vkus a styl. Dost často jim spadnou krásné předměty a nebo příležitosti do klína, ale Býci je umí využít nejen ke svému užitku, ale ve své dobrotě podarují i blízké.
Znamení býka ovlivňuje uši, krk, hrdlo, štítnou žlázu a hlasivky.
 
Vůně: anýz, rozmarýn, šalvěj, pačuli, santal, vanilka
 

BLÍŽENCI (lat. Gemini) 22. 5. - 21. 6.

znamení blíženci

Blíženci mají svou předlohu ve dvojčatech z řecké mytologie. Jedno dvojče bylo nesmrtelné, druhé bohužel ne. Nebo bohudík? Jak se na to kdo dívá. Jisté je, že tento protiklad jim dal do vínku určité roztěkání, rozpolcenost. Blíženci si stejně jako dvojčata rádi s někým povídají a proto je to znamení komunikativní, přátelské a jsou oblíbenými společníky. Je pro ně životně důležité stále o něčem přemýšlet, docházet k závěrům a ty potom někomu sdělovat.
 
Mají dobré nápady, dobré pozorovací schopnosti, ale jejich potřeba mluvit dokola o tom, k čemu dospěli, může některé jedince v okolí vytáčet. Mají tisíce zájmů, chtějí vědět o všem, informace se jim hodí z každého oboru. Nejsou ale schopní dlouhodobého soustředění, jsou těkaví a přelétaví a jejich znalosti jsou sice obšírné, ale povrchní. Málokdy jdou do hloubky. Jsou ale příjemní a zábavní, nezkazí legraci, při dobré náladě se umí přizpůsobit prostředí. Jejich všestrannost jim pomáhá k seznámení s lidmi z různých prostředí, nemají problém ani seznámit lidi mezi sebou. Jsou i často "dohazovači", svou výmluvností ukecají kohokoli k čemukoli. :)
 
Jejich nejbližší tvrdí, že ne vždy je snadné s nimi vyjít, neboť jejich náladovost je pověstná. Ale nejhůř se snášejí oni sami se sebou. V době chmur upadají do letargie, někdy i do deprese. Bývají plačtiví a sebe litující. Mají kromě dobrých vlastností i dost výrazné nepříjemné a to je například skoupost. Blíženci neradi vrací někomu pomoc a na případnou podporu od druhých zapomenou jako mávnutím proutku. Jsou nevděční. Také bývají nedůslední, zvláště tam, kde z výsledku nemají velký prospěch. Nejsou schopní přiznat si chybu a někdy se jim podaří dost výrazně zesměšnit názory druhých. Blíženci jsou jako sourozenci: umí se přátelsky bavit, ale zničehonic se obrátí a jsou sebestřední a sobečtí. 
Potřebují stále se zvyšující stimulaci myšlení, intelektu.
Blíženci ovlivňují ramena, paže, ruce, průdušky, plíce.
 
Vůně: citrusy, máta, ylang ylang
 

RAK (lat. Cancer) 22. 6. - 22. 7.

znamení rak

Raci jsou složitým znamením. Jsou velmi závislí na rodině, rodinné poměry jsou pro ně důležité. Jakmile se byť jen malinko odchýlí jejich rodinná atmosféra od normálu, stávají se zklamanými a zraněnými. Jsou citliví až přecitlivělí. Lidé kolem nich se snaží, aby jim potřebu rodinných vazeb uspokojili, ale to je nemožné. Jakmile je delší dobu rodinná pohoda, už vymýšlí, jak ji posunout dál a výš. Stále nemají dost, domov a milostné, přátelské a především rodinné vazby nikdy nebudou zcela uspokojivé. Jedno dítě? Je to báječné, ale dvě jsou ještě lepší. 20 lidí na oslavě? Je to nádhera, ale příště uspořádám pro víc, musí se sejít celá rodina, i bratranec z desátého kolena.
 
Raci velice rádi pečují o druhé, je to jejich druhé povolání, pokud není tím hlavním. Stejně tak se rádi nechávají opečovávat. Získávají tak ale závislost na okolí a zranitelnost. Nesnáší zklamání z lidí, nebrečí nahlas, ale uvnitř. Jejich závislost se projevuje žárlivostí, citovým vydíráním, závistí. Není znamení, které by mělo lepší předpoklady pro vytvoření báječného a útulného domova a skvělé rodiny. Stejně tak ale není znamení, které je schopné toto všechno samo zničit. Raci totiž kromě výborných vlastností umí také manipulovat lidmi, umí zesměšnit druhé, bývají předpojatí a mívají sklony odsoudit skupiny lidí, kteří nežijí podle jejich představ. Nedobře zvládají změny a nejraději by žili stále stejně na stejném místě se svou celou rodinou a budovali a rozšiřovali své soukromé teritorium. 
Celý život touží po bezpečí.
Znamení raka ovlivňuje hruď, prsa, bradavky, žaludek, lymfu a trávicí proces.
 
Vůně: pomeranč, grep, vanilka, šalvěj
 

LEV (lat. Leo) 23. 7. - 22. 8.

znamení lev

Znamení Lva je prostě Slunce samo :) Lev musí zářit, svítit a být středobodem Vesmíru, společnosti, rodiny, a pak je vše v pořádku. Potom Lev rozdává lásku, krásu a opulentní dary a pořádá opulentní hostiny. Lev je celým životem provázen skupinou lidí, kteří jej chválí a obdivují. Vytváří si image úspěchu a člověka, který jedním prstem dokáže vytvořit něco překrásného a jedinečného. Lev miluje sebe a tedy vše, co jemu dělá dobře. A dobře mu dělá sláva, třpyt, lest, i pozlátko, život, užívání si, sex, potlesk. Proto je Lev podstatou člověk společenský, rád pomůže, zejména, je-li to vidět a nebo potom pomocníci zasednou k jednomu stolu a tleskají hostiteli. A když ještě za svoji pomoc a velkorysost získají veřejnou pochvalu - no tak to není co řešit :).
 
Lev touží dosáhnout vysokého společenského postu, vedoucí funkce, politické i jiné moci. Nedaří-li se, odnáší to často jeho rodina anebo se stáhne do sebe a šípy své frustrace namíří do řad nejsnáze zranitelných v okolí. Jsou rádi vítězi a proto jdou jen do bitvy, ve které nemohou prohrát. Raději spolknou svoji čest a žijí ve skutečnosti v položivotě, než by dali všanc svou pověst, svůj majetek, své postavení, svůj statut Supermana. 
 
Lev dokáže povznést okolí na určitou úroveň, je podnikavý, sebejistý, společenský, nadaný a při dobré konstelaci hvězd i vznešený a velkorysý. Při špatné náladě a především, když se nedaří zviditelnit se, bývá sebestředný, nepřizpůsobivý, domýšlivý, pyšný. Lidi si poutá k sobě ne láskou, ale závislostí, rád vytváří pocit, že se bez něj blízcí neobejdou. Za svou pomoc vyžaduje víc, než sám dal. 
Po celý život hledá nové a nové formy pochvaly, obdivu, touží po společenské prestiži. Život s ním není nikdy nuda, když ne akce, tak alespoň emoce jsou víc než výrazné.
Ovlivňuje páteř, krevní oběh, srdeční činnost a srdce.
 
Vůně: skořice, kardamom, hřebíček, mandarinka
 

PANNA (lat. Virgo) 23. 8. - 22. 9.

znamení panna

Lidé v Panně jsou často potichu, pozorují a sledují. Jakmile je možnost, tak se vytasí s kritikou. Velmi často na ni mají právo, protože málokdo dokáže udělat věci tak přesně jako Panny. Jsou totiž pečlivé až pedantské. Kolem sebe mají takový pořádek, že s ním okolí rozčilují. Přesto mívají své Achillovy paty v podobě místečka, kde vrší tajný nepořádek. Panny jsou praktické a dost dlouho přemýšlí, než se do něčeho pustí. Akci musí mít do poledního detailu naplánovanou a od plánu neuhnou. Když jim dojde mléko, raději se vypraví do obchodu, než by si namazali chleba. Protože plán byl kaše, tak bude kaše. Pozor! Pannu nekritizovat, uražená Panna umí být až egoistická.
 
Panna umí provádět skvělé analýzy, rozebírat postupy, zvládne naplánovat přípravu výroby. Je velice přesná a umí najít řešení problému, které kolikrát má blízko ke geniálnímu.
Panna ovlivňuje slinivku, tenké a tlusté střevo a trávení, slezinu. Proto vůně pro Pannu naladí správnou aktivitu celého trávicího traktu.
 
Vůně: pomeranč, pačuli, vanilka, šafrán
 

VÁHY (lat. Libra) 23. 9. - 23. 10.

znamení váhy

Váhy mají charisma. Mají šmrnc, šarm a jsou velmi společenské. Umí se bavit, mají smysl pro lehkost konverzace, pro dobrou přípravu na každou příležitost, nešlápnou vedle, vždy jak v konverzaci, tak vystupování na veřejnosti dokáží uspět a zabodovat. Jejich přirozeností je zdvořilost, smysl pro krásu, slušnost, vkus a estetika. Mají umělecké sklony, umělecká díla ale netvoří proto, aby burcovali. Vyjadřují tak vztah ke kráse, podporují morální hodnoty, jako jsou čest, dobro, pravdomluvnost, spolehlivost. Stále hledají na lidech a činech to dobré, věří, že svět je jedno krásné místo, kde má láska a krása důležitou roli. Touží po harmonii a tak se jim špatně říká NE.
 
Slibují často nesplnitelné, neumí odříct požadavek a tak se mohou stát vyčerpanými z toho, jak plní sny druhých. Neradi se hádají, někdy působí až zbaběle. Tak moc se snaží neúčastnit se konfliktů, až se o nich říká, že jsou to netýkavky, že jsou nerozhodní a bačkůrky či podpantofláci. Občas také přeženou touhu zalíbit se a potom mohou působit jako vlezdoprdelkové. Mohou být nesamostatní a potřebují podporu okolí, vědomí, že je o ně postaráno, že jsou chráněni. Váhy mají ale jednu vlastnost, která toto vše převáží, a tou je smysl pro spravedlnost. Vše, co Váha udělá, dělá ve jménu právě spravedlnosti a rovnováhy.
Váhy ovlivňují močové cesty, močový měchýř, ledviny, endokrinní žlázy a bederní část páteře.
 
Vůně: citron, neroli, máta, růžové dřevo
 

ŠTÍR (lat. Scorpius) 24. 10. - 22. 11.

znamení štír

Ach ti Štíři. Jejich centrem života, životní silou i vzpruhou jsou emoce. Tak, jak se houpou emoce, tak se houpe i jejich životní cesta. Vše v jejich pojetí je extrém: extrémní láska, vytrvalost, odvaha, houževnatost, ale i extrémní závislost, žárlivost, podezíravost, pomstychtivost, kritika. Jsou skvělými společníky, ale potom najednou tlustá čára, upadnou do letargie, nečinnosti, jejich city se ochladí a zalezou si sami do sebe. Štíři umí výborně posoudit věci v souvislostech, bývají skvělí stratégové, mají nadhled a umí sbírat ty správné informace. A samozřejmě je i dobře použít. Mají vnitřní sílu a motivaci dosáhnout úspěch. K úspěchu dokáží využít i vrozenou intuici a velikou porci sebekázně a vůle.
 
Jdou si za svým cílem a cestou mohou být nedůvěřiví, často až fanatičtí. Jsou netolerantní a stále s něčím nespokojení. Rádi hledají chyby, ale především na druhých. Jejich kritika je někdy až zlomyslná, dokáží s ní divy. Dokonce i manipulovat druhými. Neodpouští, když někdo dělá přešlapy a excesy, sami ale své přešlapy nevidí. Jejich cílem je naučit se působit na veřejnosti jako někdo, kdo je nepostradatelný a jediný vhodný k určování toho, co je dobré a co špatné. Touží po moci nad něčím, co by mohli kontrolovat. Pokud dají na intuici, rozvinou trochu toleranci a podaří se jim ztlumit své emoce a majetnické sklony, podaří se jim to.
Štír ovlivňuje pohlavní orgány, konečník.
 
Vůně: vanilka, pačuli, skořice, ylang ylang
 

STŘELEC (lat. Sagittarius) 23. 11. - 21. 12.

znamení střelec

Střelci jsou nadšení herci života. Jejich krédem je stále žít novými výzvami, novými možnostmi. Touží rozvíjet své nadání a schopnosti. Jsou optimističtí vizionáři, dívají se do výšky i dálky a vidí tam někde za obzorem příležitosti k objevům. Jejich snaha pochopit smysl života, najít cesty k cíli, stále se něčeho dopátrávat a objevit podstatu je až obdivuhodná. Potřebují motivaci, dobrodružství, cestování. Pokud se jim podaří zaplnit prázdné místo kdekoli na světě, jsou šťastní. Mají velkou potřebu nezávislosti, svobody, upřímnosti. Jsou tak upřímní, že po jejich pravdě kolikrát okolí ani netouží :) Pokud se jim nezdaří prošlapat jedna cesta, nevadí. Jejich entuziasmus jistě objeví další možnost a náhrada je na světě.
 
Jak už bylo řečeno, jsou herci života. Jejich jevištěm je celý svět, diváci každý člověk v okolí. Umí zaujmout, jsou krásní, nádherně se na ně dívá a dobře se poslouchají, mají charisma, umí být velkolepí, ohromující a mají barevné zážitky. Umí ale být i sebestřední, někdy nafoukaní. Jsou skvělými společníky, milenci a milenkami. Jejich silnou stránkou je tolerance u těch, které obdivují, štědrost, nadšení, víra v objevování, spravedlnost a idealismus. Bývají ale i neklidní, netaktní. Často slíbí víc, než můžou splnit. Mohou se projevovat jako snobi, potřebují znát hodně vlivných lidí a dělá jim dobře, když se mohou pochlubit VIP známostí. Někdy jsou lehkomyslní. Záleží jim na tom, jak působí na druhé, jaký zanechají dojem a to zejména v intimní sféře :)
Působí na játra, nohy, kyčle, boky, žíly, pohyblivost.
 
Vůně: zázvor, bergamot, pačuli
 

KOZOROH (lat. Capricornus) 22. 12. - 20. 1.

znamení kozoroh

Kozoroh je plánovač, který neponechá nic náhodě. Každý krok si předem rozmyslí, a ač je introvert, poradí se o něm s někým z okolí. Velmi dají na první dojem a tak stejně tak touží zapůsobit na první pohled. Jsou závislí na tom, jak je vnímá okolí a jsou schopní kvůli tomu změnit svá rozhodnutí a dokonce i celý život. Snaží se sbírat vědomosti o tom, jaké prostředky mu pomohou žít život podle jeho gusta. A to je život perfektní s vysokým postavením, skvělou prací, vynikajícím finančním ohodnocením a zdaleka viditelným úspěchem. Je ambiciozní, ale nemívá úspěch bez práce, houževnatosti, odříkání a jisté askeze. Dokáže se zapřít a jít za svým cílem. Kozoroh je spořivý, přesný, seriózní, loajální. Je bystrý, opatrný a inteligentní.
 
Nedokáže se ale nikdy zcela uvolnit, je nedůvěřivý, kritický, hledá spíše nedostatky a vady než klady, neumí vyjádřit city a dokonce je i vědomě potlačuje. Nerad riskuje, potřebuje vědět, že jeho kroky vedou k cíli rovnou. Nesnáší okliky a nereálné sny. Má koníčky, užívá si je, ale nedovolí si o nich fantazírovat. Chce, aby lidé, se kterými se stýká, uznávali jeho pravidla, jeho názory, jeho pojetí morálky a čestnosti, proto se někdy může stát, že lidmi manipuluje. Je nejšťastnější, když má zajištěnou materiální budoucnost, když najde movitého partnera jak pro život, tak podnikání a když má finanční jistotu.
Ovlivňuje zuby, nehty, kolena, svaly nohy, kostru, pokožku.
 
Vůně: levandule, máta, eukalyptus
 

VODNÁŘ (lat. Aquarius) 21. 1. - 20. 2.

znamení vodnář

Vodnáři žijí vždy jedním krokem vpředu. Jejich motorem je snaha ovlivnit svět nyní, aby mohla budoucnost lidstva být ještě lepší. Jsou to volnomyšlenkářští snílci, kteří mají chuť stále zkoušet nové a nové výzvy. Neradi se přizpůsobují zavedeným zvyklostem, chtějí najít nové cesty a možnosti. Proto se oddávají zkoumání a objevování, zapojují intuici a předvídavost a výsledkem je změna tradičních forem. Jsou idealističtí reformátoři, nedají se zaškatulkovat. Uznávají pravdu a čest a neradi se přizpůsobují. Stále se pohybují na hraně mezi skutečností, budoucností a fantazií a proto je lidé kolem někdy špatně chápou.
 
Jsou tedy nečitelní a komplikovaní a berou to jako svoji výhodu. Velice rádi se chovají tajemně a originálně. Díky nim je na světě spousta zjednodušení a vynálezů. Vodnáři jsou znamení se snad nejlepšími mentálními možnostmi a schopnostmi. Potřebují nezávislost, volnost, otevřený prostor a místo pro objevování. Jsou na oplátku tolerantní, otevření a se svými vynálezy se netají. Dokonce na nich ani netouží vydělat, jen za to chtějí možnost určit kde a jak budou objevy působit.
 
Vodnáři jsou dopředu neodhadnutelní, jejich touha odlišit se je někdy až nepříjemná, protože znemožňuje normální :) komunikaci. Vodnáři jsou lidé, kteří si zakládají na morálce a zákonech, ale občas si z nich vybírají jen to, co se jim hodí. Proto se zdá, že moralizují. S chutí opravují chyby druhých, kritizují a poukazují na nedostatky. Jejich snem je zachránit svět, lidstvo, touží po tom, aby se měli všichni dobří lidé dobře.
Znamení ovlivňuje žlázy s vnitřní sekrecí, lýtka, kotníky, žíly.
 
Vůně: jasmín, limetka, levandule, borovice, neroli
 

RYBY (lat. Pisces) 21. 2. - 20. 3.

znamení ryby

Ryby jsou empatické znamení. Nikdy není předem jasné, koho a jak budou zrovna zachraňovat. Je to dáno tím, co jim napoví intuice. Jsou rytíři, kteří pomáhají, podporují, vyslechnou a poradí. Jsou přátelští, vlídní, soucitní, obětaví, citliví, přizpůsobiví. Mají nádherně barevnou fantazii a umí si užívat malé drobnosti života. Jsou skromní a nepotřebují závratné bohatství. Mají různá nadání, jenže svůj talent sami málokdy dokáží rozvinout, potřebují tahače, někoho, kdo je bude povzbuzovat. Často v životě něco vzdávají - školu, sport, práci, úkol a to hlavně před dokončením, v poslední zatáčce.
Potřebují někoho, kdo by je prosadil, kdo by poukázal na jejich talent.
 
Ryby žijí ve svém světě, kde jsou na výsluní, kde je mír a pohoda, kde je vše krásné a barevně příjemné, kde je lidé mají rádi a oni si užívají dobrého jídla, lásky a báječného sexu. Jenže svět není jen takovým krásným místem. Aby Ryby měly pocit, že se blíží ke svému ideálu, mají plno přátel. Čím více lidí mají okolo sebe, tím více možností získají k tomu, aby si mohli užít pohodu. Vždy je někdo, komu musí empaticky pomoci a někdo, u koho si mohou posedět a příjemně pohovět. Mají potřebu líbit se a být vnímáni jako nepostradatelní a skvělí a jsou schopní se pro to i obětovat. Někdy působí jako mučedníci. Ne u všeho, co začnou, vytrvají, jakmile je potřeba více píle a sebedůvěry a sebevědomí, raději couvnou. Co je pro ně však opravdu důležité, do toho se zakousnou jako buldoci a okolí je nepoznává, jak jim jde práce od ruky. Ryby bývají snadno manipulovatelné. Mají dar léčit, ulevovat od bolesti, jsou jemní a příjemní a jejich dotyk má uzdravující schopnost. Jejich slovům se dá věřit, stejně tak pohlazení.
Ovlivňují imunitní systém, lymfatický systém a chodidla.
 
Vůně: levandule, pomeranč, rozmarýn, kašmír, grep
 
 
Mimochodem - ta úžasná žena, která tento článek vypracovala, je moje maminka ♥ Nakoukněte k ní do skupiny na Facebooku - "Karty a povídání".
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Tipy, rady a zajímavosti ze světa svíček jednoduše do vaší schránky

                             

Doporučujeme

Výklad karet- osobní i na dálku 

Les Dajules

🌿

Svíčky z přírodních vosků: slunečnicovo-olivového, kokosového, sójového. Udržitelně, bez obalu, recycle/reuse 🌱 Suroviny na výrobu domácích svíček.

Na koho se obrátit
Soyovky - čajové svíčky
Tereza Smětalová
Tereza Smětalová
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz