Logo
0 ks
za 0,00 Kč
V nákupním košíku zatím nic nemáte.
Potřebujete poradit? Nestyďte se mi napsat.
Nakupte ještě za 3 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
Novinky
15.07.2022
Při čajovkách si odteď užijete delší romantiku
Díky vyladěnému knotu je nově doba hoření sójových čajovek 4+ hod. číst celé
11.05.2022
Suroviny na výrobu svíček
Vyrobte si svou kvalitní svíčku levněji. Nabízíme přírodní vosk, vonné oleje i knoty. číst celé
27.11.2021
Jedinečné REUSE SVÍČKY
Svíčka "Re-Use" aneb Proměňte vosk ve svíčku jednoduše, udržitelně a téměř bez odpadu.  Vyrobte si ji. číst celé
Zobrazit všechny novinky
Staňte se součástí světa Soyovek

Chcete se dozvědět něco víc ze světa svíček? Jednou za čas vám pošlu nejnovější články z blogu, novinky a zajímavosti z výroby, třeba i nějakou tu akci. A hlavně - nebudu vás zahlcovat, navíc se můžete z odběru kdykoli odhlásit.

Vyrobeno ručně v ČR

 

 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Co se stalo na Instagramu, 1. díl
06.08.2022

Co se stalo na Instagramu, 1. díl

Sledujete Soyovky na Instagramu? Pokud ano, díky moc. Pokud ne, máte šanci to rychle napravit 🏃 Přesto, nebo právě proto nás napadlo sepsat některé příspěvky do několika blogových článků. Dnes začínáme prvním z nich.

 

5. 5. 2020

Šmik šmik aneb Jak se správně starat o knot svíček

 

Před každým zapálením svíčky by neměl knot přesáhnout cca 5 mm. Všimla jsem si, že někteří výrobci nechávají knoty dlouhé přímo z výroby a nedělají si starost, jestli je zákazník informovaný a znalý pálení svíček. U nás v dílně knoty vždy zkracujeme, abyste si rovnou mohli užívat relaxačního plamínku. 

A teď pár důležitých tipů ke svíčkám všeobecně:

➡️ svíčku nechte v kalíšku/svícínku rozpustit až k okrajům

➡️ svíčka by neměla hořet více než 4 hodiny v kuse, poté je potřeba ji zhasnout, počkat aspoň hodinku, zkrátit knot a znovu zapálit

➡️ objeví-li se na konci knotu takový černý chuchvalec, sfoukněte plamínek a knot zastřihněte

➡️ a samozřejmě mít vždy pod svíčkou nehořlavý podklad, nenechávat ji bez dozoru, na průvanu či v blízkosti dětí a zvířat

 

8. 8. 2020

Naše pravidlo při výrobě:

 

nic se nesmí zbytečně vyhodit. A tak mj. vznikají čajovky "Dobrý skutek" nebo vzorečky vonných vosků. 

 

10. 9. 2020

Ano, je to tak. Přitahuje nás cirkulární ekonomika.

 

♻️ Recyklace plíšků je sice piplačka, ale máme obrovskou radost z toho, že z našich svíček nevznikne žádný odpad. To je jedna z věcí, které dělají Soyovky jedinečnými. I když se snažíme balit do 99 % kompostovatelných/rozložitelných obalů, recyklovat kalíšky apod., trápila nás jedna věc - plíšek. Ano, to malé kulaté kovové kolečko, které drží knot a zůstane po vypálení svíčky. Nedávat ho tam vůbec nepřipadalo v úvahu, knot by se po chvíli utopil ve vosku. Takže co s ním, aby nemusel skončit (v lepším případě) v šedém kontejneru?

Postupně jsme při výrobě svíček začaly plíšky upravovat tak, abychom je potom dokázaly zrecyklovat a znovu poslat do světa. Proces naší recyklace probíhá výlučně ručně, ostatně jako vše, co naše malá firmička dělá. Jelikož zatím nemáme takové množství použitých plíšků, svíčky k vám domů momentálně poputují půl na půl.

 

6. 10. 2020

♨️ Kalíšek vs. Plíšek ♨️

 

Víte, jaký je mezi nimi rozdíl? Občas se setkám s tím, že lidé rozdíl neznají 🤷🏻‍♀️ Napsat krátké vysvětlení mě přimělo i to, když jsem nedávno viděla, že si tyto dva pojmy plete i jedna výrobkyně svíček. Takže:

✔️ Kalíšek - většinou stříbrný hliníkový obal chránící svíčku i váš nábytek. Svíčka potřebuje kalíšek, aby se roztopila hezky do všech stran a hořela tak, jak má. Proto nikdy nezapalujte bezobalovku bez kalíšku, ať už hliníkového nebo skleněného.

✔️ Plíšek - je malé kovové kolečko, které zůstane na dně po vypálení svíčky. Je nutný pro správné držení knotu, bez něj by se knot po chvíli utopil ve vosku a my měli po svíčce.

 

16. 10. 2020

🤔 Věděli jste, že...

 

... když si doma vyrobíte svíčku, měli byste počkat několik hodin, než správně ztuhne a vy si ji můžete zapálit?

Např. u parafínových svíček je to 24 - 48 hodin, u sójových minimálně 72 hodin, nejlépe však týden ⏳ Trpělivost se určitě vyplatí.

 

4. 11. 2020

Soyovky už nejsou jen čajovky

 

Vyslyšely jsme vaše přání a vrhly se také na výrobu větších svíček. Po několika týdnech testování, omylů a zkoumání správné velikosti knotu jsou konečně na světě. Samy jsme byly nakonec překvapené, že na trhu existuje jen velmi málo přírodních svíček BEZ VŮNĚ, které by nedráždily alergiky, děti ani domácí mazlíčky. Čistá přírodní svíčka potěší i vegany, jelikož neobsahuje živočišné produkty. 

 

6. 11. 2020

Tohle nás baví

 

Pracovat s tolika vůněmi, ze kterých nebolí hlava, to je prostě sen. Pořád k nim čicháme, studujeme jejich možné a nemožné kombinace a skáčeme radostí, když nám napíšete, že vám voní taky 🙆‍♀️ To totiž nemusí být pravidlem, každý má jiný čich a vůně vnímá jinak. Co jednomu nevoní, druhého může naprosto ohromit. U nás v dílně to máme třeba s eukalyptem, Barča ho nesnáší, zato já bych ho cpala všude 🌿

 

9. 11. 2020

Co nás na výrobě svíček zase tolik nebere?

 

Nedávno jsem psala, co nás na výrobě baví. Je ale jedna činnost, kterou úplně nemusíme 🙊 

Rovnání knotů. Představte si, že musíte denně zarovnat na střed desítky, teď před Vánoci i stovky kusů čajovek. Denně 😱  Je to pěkná makačka nejen pro oči, ale i záda. Přesto ale jejich výrobu máme samozřejmě rády a těší nás, že vám společně s těmito malými plamínky můžeme dělat radost.

 

16. 11. 2020

Nezapalujte svíčku, když... 🙅‍♀️

 

... víte, že ji necháte hořet jen chvíli. Aby vám svíčka dělala radost co nejdéle, je potřeba, aby se rozhořela nejlépe až k okrajům, vytvořila jezírko. Jakmile ji sfouknete moc brzo, vytvoří se tzv. tunel a životnost svíčky se tak zkrátí. A to je škoda, ne? Svíčku však nechejte hořet max. 4 hodiny.

 

25. 11. 2020

VOTIVNÍ NÁPLNĚ

 

Každý den teď dostávám zprávy a dotazy, zda můžou hořet naše sójové náplně bez svícínku. Odpověď je - ne. Resp. můžou, můžete cokoli 😄, ale já to nedoporučuji. Sójový vosk je měkký a taje při nízkých teplotách, navíc se roztéká a potřebuje oporu ve skleničce/svícnu vhodné velikosti. A co je nejdůležitější, jde o bezpečnost. Jakákoli svíčka sama o sobě je celkem nebezpečná věc, a tím, že není umístěna ve správném svícnu nebo na nehořlavém podkladu, se zvyšuje riziko požáru. Tak opatrně 🔥

 

Pokud vás zajímají i ostatní příspěvky, klikněte na Sledovat na našem IG profilu soyovky.cajovesvicky. Další nálož zase příště. 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Tipy, rady a zajímavosti ze světa svíček jednoduše do vaší schránky

                             

Doporučujeme

Výklad karet- osobní i na dálku 

Les Dajules

🌿

Svíčky z přírodních vosků: slunečnicovo-olivového, kokosového, sójového. Udržitelně, bez obalu, recycle/reuse 🌱 Suroviny na výrobu domácích svíček.

Na koho se obrátit
Soyovky - čajové svíčky
Tereza Smětalová
Tereza Smětalová
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz