- Štítky blogu
- svíčky
- výroba svíček
- rady a tipy
- bezobalu
- dobrý skutek
- mýtus
- ekologie
- bez odpadu
- recyklace
Chcete se dozvědět něco víc ze světa svíček? Jednou za čas vám pošlu nejnovější články z blogu, novinky a zajímavosti z výroby, třeba i nějakou tu akci. A hlavně - nebudu vás zahlcovat, navíc se můžete z odběru kdykoli odhlásit.
Na co si dát pozor při výrobě/koupi svíček
Svíčkový průmysl není v České republice nijak extra regulován. Možná i proto na nás poslední dobou různě po internetu vyskakují samé eňo ňuňo svíčky (+ návody na výrobu), u kterých při jejich pálení být rozhodně nechceme. A cítíme potřebu se o to s vámi podělit. Článek nemá za cíl strašit, jen upozornit na možná rizika.
Svíčky se sušenými bylinkami, květy
To, že je to všude plné svíček se sušenými kvítky, bylinami a kořením (tj. hořlavými doplňky), jsme si tak nějak zvykly. Je to už taková klasika. Snažíme se stále upozorňovat na možná nebezpečí a na to, že když kdokoli vyrábí nebo prodává nějakou věc, ještě to neznamená, že ta věc je taky bezpečná. Na pohled jsou takové svíčky krásné, okouzlující, o tom žádná, ale to je tak vše.
Zkuste popřemýšlet, proč se tohoto trendu neujaly a bylinkami ozdobené svíčky nevyrábí velké a známé svíčkové společnosti? A ruku na srdce, kdo z vás si ty hořlavé dekorace ze svíčky před jejím zapálením vyndá? Tohle téma je samo o sobě na dlouhé povídání a chceme se mu do budoucna ještě věnovat, teď ale pojďme dál.
Jak si ovonět zapálenou svíčku
Tak tohle je rada nad zlato. Několikrát se nám stalo, že jsme na Facebooku narazily na rady od prodejců svíček na téma: jak si ovonět neparfémovanou svíčku svou vlastní vůní. Odpověď: po zapálení svíčky si do rozpuštěného vosku kápněte svůj oblíbený esenciální olej. Pomineme-li to, že se při tak vysoké teplotě, jako je pálení svíčky, můžou zničit všechny účinné látky, tudíž je škoda EO tímto způsobem používat, tak šance, že vám tento extrémně hořlavý olej vzplane, je vysoká. Zvlášť když trefíte plamínek.
Svíčky v přírodních materiálech
A poslední věc - svíčky se musí vyrábět pouze do určených nádob z pevného, NEHOŘLAVÉHO materiálu (plechovky, žáruvzdorné sklo,...). Nikoli do obalů z těch přírodních jako je dřevo, kokosové ořechy apod. Ano, i takové se bohužel vyrábí, až z toho některé výrobce oči přecházejí. Podle nás oheň + dřevo není úplně ta nejbezpečnější kombinace pro svíčku.
Nakonec záleží na každém, co si vyrobí/koupí, jen považujeme za nutnost upozornit na možná rizika. Bohužel spousta lidí neví, jak se starat o svíčku nebo co všechno do ní (ne)patří, a i kvůli tomu poté vznikají požáry. Buďte proto opatrní při jejich výrobě nebo nákupu :-)
A pokud budete potřebovat poradit s výrobou své domácí svíčky, stačí mi napsat zprávu na e-mail nebo Facebook/Instagram.